Достапни линкови

Хаг: Почна судскиот процес против Воислав Шешељ


Во Хакиот Трибунал денеска започна судскиот процес против Воислав Шешељ за воени злосторства. Шешељ доброволно му се предаде на судот во февруари 2003-тата година, изјавувајки дека е невин.
XS
SM
MD
LG