Достапни линкови

Охрид: Средба Црвенковски-Топи


Претседателот на Албанија Бамир Топи денеска престојува во работна посета на Македонија. Во Охрид, Топи ќе разговара со неговиот домаќин, македонскиот претседател Бранко Црвенковски, за билатералната соработка и за придближувањето на двете земји до евро-атланските интеграции.
XS
SM
MD
LG