Достапни линкови

Сингапур: Прв комерцијален лет на новиот Ербас


Најголемиот авион во светот Ербас денеска успешно го изврши првиот комерцијален лет. Ербасот од Сингапур до Сиденј леташе за седум часа и 30 минути, а во него имаше 30 член екипаж и над 450 патници од кои некои платија илјадници долари на добротворна аукција за да добијат место во авионот произведен од европската корпорација.
XS
SM
MD
LG