Достапни линкови

Визбаден: Средба Путин - Меркел


Рускиот претседател Владимир Путин ќе учествува на дводневниот Германско-Руски самит што ќе се одржи во градот Визбаден. Се очекува Путин да оствари средба со германската канцеларка Анѓела Меркел која неодамна ја истакна потребата од одржување добри односи со Русија на сите нивоа. Таа соопшти дека разговорите со Путин ќе бидат фокусирани на билатералните проблеми, но и на иранската нуклеарна програма и идниот статус на Косово.
XS
SM
MD
LG