Достапни линкови

Киев: Прозападните партии се приближуваат кон победа на изборите


Про западните партии се приближуваат кон победа на Украинските парламентарни избори. Според резултатите од Државната Изборна Комисија со обработени 99 проценти од гласовите, Алијансата предводена од партијата на претседателот Виктор Јушченко, и опозицискиот лидер Јулија Томашенко освоела над 45 проценто, додека партијата на премерот Виктор Јанукович над 34 проценти.
XS
SM
MD
LG