Достапни линкови

Пакистан: Еден војник загина 13 ранети во експлозија на бомба


Еден пакистаснки војник загина, а 13 беа ранети во експлозија на поставена бомба во северо-источен Пакистан. Цел на нападот бил воен конвој кој патувал кон местото Танк.
XS
SM
MD
LG