Достапни линкови

Индонезија: Посета на рускиот претседател Владимир Путин


Рускиот претедател Владимир Путин пристигна денеска во прва официјална во посета на Индонезија. Предвидено е потпишување на неколку договори за продажба на оружје и за соработка во енергетскиот сектор. Путин, од Џакарта ќе отпатува за Сиднеј на самитот на Азиско-пацифичката соробатока.
XS
SM
MD
LG