Достапни линкови

Кабул: Најмалку 40 талибански борци убиени во борби со коалициските сили


Најмалку 40 талибански борци се убиени во борби со авганистанската полиција и коалиционите сили, соопшти командата во Кабул. Станува збор за два одвоени судири во провинциите Хелманд и Гази.
XS
SM
MD
LG