Достапни линкови

Приштина: Косово нема да прави нови компромиси


Лидерот на реформистичката партија на Косово ОРА Ветон Сурои најави дека Косово нема да прави нови компромиси и оти периодот за кој ке бидат продолжени преговорите ке го користи за подготовки за независноста.
XS
SM
MD
LG