Достапни линкови

Кабул: Еден НАТО војник загинал во напад во јужен Авганистан


Силите предводени од НАТО соопшија дека еден нивни војник загинал, а неколкумина се ранети во напад што се случил во јужниот дел на Авганистан. Агенциите пренесуваат дека околу 130 припадници на мегународните сили се убиени оваа година во Авганистан.
XS
SM
MD
LG