Достапни линкови

Приштина: Запленети 506 парчиња оружје


Полицијата на Косово заплени 506 парчиња оружје од различен калибар и уапси две лица, соопшти денеска канцеларијата за информирање на Косовската полициска служба.Акцијата за откривање и заплена на оружјето е извршена вчера попладне.
XS
SM
MD
LG