Достапни линкови

Скопје: Нема криза во македонската политика, изјави Џилијан Миловановиќ


Непостои криза во македонската политика, изјави денеска американскиот амбасадор во Македонија Џилијан Миловановиќ. Сите партии се должни да придонесат да продолжи да функционира демократијата. Важно е да продолжат политичките дискусии меѓу партиите, пред се политичките дискусии почнати на 29 мај на Премиерот Груевски и Али Ахмети, истакна Миловановиќ. Таа потенцираше дека и вербалните договори се договори на кои треба да се работи.
XS
SM
MD
LG