Достапни линкови

Лос Анџелес: Римокатоличката црква ќе треба да плати 660 милиони долари за сексуална злоупотреба


Римокатоличката црква во Лос Анџелес ќе треба да плати 660 милиони долари отштета за сексуална злоупотреба извршена врз околу 500 луѓе од страна на американски свештеници. Информацијата, како што пренесуваат светските агенции ја потврдил Реј Баучер, еден од адвокатите на тужителите. Тој изјавил дека сумата била договорена со претставници на црквата.
XS
SM
MD
LG