Достапни линкови

Вашингтон: Завршува посетата на министерот Антонио Милошоски на Соединетите држави


Денеска завршува посетата на македонскиот министер за надворешни работи Антонио Милошоски на Соединетите држави. На крајот од посетата Милошоски во Вашингтон оствари средба со повеќе американски конгресмени, кои ја повториле подршката од страна на Соединетите држави за Македонија.
XS
SM
MD
LG