Достапни линкови

Скопје: Нова лидерска средба за судските реформи


Денеска треба да биде одржана нова средба на лидерите на политичките партии застапени во Собранието на Македонија. Дали во Јавното обвинителство да постои посебно тело за организиран криминал и корупција и како ќе се разрешува јавниот обвинител, се двете сеуште отворени прашања останати од претходната средба, а за кои власта и опозицијата денеска ќе се обидат да ги надминат разликите. Партиските лидери треба да разговараат и за докомплетирање на Судскиот совет.
XS
SM
MD
LG