Достапни линкови

Џакарта: Уапсен лидерот на Џама Исламија


Властите на Индонезија соопштија дека го уапсиле лидерот на милитантната група Џама Исламија и уште еден негов соработник. Џама Исламија, која е поврзана со Ал Каеда, се смета за одговорна за терористичкиот напад во Бали во 2002-ра година, како и за повеќе други смртоносни инциденти.
XS
SM
MD
LG