Достапни линкови

Тел Авив: Ехуд Барак нов претседател на Лабуристичката партија


Поранешниот израелски премиер Ехуд Барак стана нов претседател на Лабуристичката партија. Досегашниот шеф на партијата Амир Перец треба да си замине и од функцијата министер за одбрана од кабинетот на премиерот Ехуд Олмерт. Пред извесно време Барак побара од Олмерт да поднесе оставка поради лошото водење на минатогодишната воена операција во Либан.
XS
SM
MD
LG