Достапни линкови

Белград: Карла Дел Понте во посета на Белград


Главната обвинителка на Хашкиот трибунал Карла Дел Понте денеска ја почнува четиридневната посета на Белград. Таа, како што е најавено, преку разговорите со српскиот државен врв треба да утврди какво е нивото на соработка на Белград со Трибуналот. ,,Од нејзината оценка ќе зависи и терминот на обновување на преговорите на Србија со Европската Унија,, изјави еврокомесарот за проширување Оли Рен.
XS
SM
MD
LG