Достапни линкови

Мадрид: Посета на американскиот државен секретар Кондолиза Рајс


Американскиот државен секретар Кондолиза рајс денеска ќе ја посети Шпанија. Агенциите јавуваат дека таа ке се сретне со министерот за надворешни работи Мигуел Анхел Моратињос. Теми на разговорите се соработката во областа на економијата и борбата против тероризмот.
XS
SM
MD
LG