Достапни линкови

Тел Авив: Израел има намера да го убие палестинскиот премиер Ислмаил Ханија


Израел соопшти дека има намера да го убие палестинскиот премиер Исмаил Ханија, кој е припадник на Хамас, како одговор на ракетните напади врз израелски цели во Појасот Газа. Израелските сили извршија серија воздушни напади врз палестинските територии, чија цел се лидерите на Хамас, при што само во последниве неколку дена, над 30 палестинци загинале.
XS
SM
MD
LG