Достапни линкови

Прага: Втор круг чешко – американски преговори за радар


Во Прага денеска започнува вториот круг од чешко-американските преговори за евентуално распоредување на радар на американскиот систем за противракетна одбрана на територија на Чешка.
XS
SM
MD
LG