Достапни линкови

Варшава: Посета на македонскиот претседател Бранко Црвенковски


Македонскиот претседател Бранко Црвенковски од денеска ќе престојува во дводневна посета на Полска што доаѓа по покана од полскиот претседател Лех Качински. Предвидено е во Варашава, меѓу другото, да биде потпишана и спогодба за уредување на соработката меѓу двете земји.
XS
SM
MD
LG