Достапни линкови

Тел Авив: Демонстранции за оставка на премиерот Ехуд Олмерт


Десетици илјади израелци демонстрираа во Тел Авив, барајки оставка од премиерот Ехуд Олмерт поради грешките при минато-годишната војна против Хезболах во Либан. Олмерт ги отфрли барањата за оставка.
XS
SM
MD
LG