Достапни линкови

Багдад: Четири лица загинале во заштитената ,,Зелена зона“ во Багдад


Американската амбасада во Багдад соопшти дека 4 лица по договор сите филипинци загинала во ракетен напад врз заштитената Зелена Зона. Повеќе ракети беа истрелани врз багдадската зелена зона деновиве но досега немаше извештаји за жртви.
XS
SM
MD
LG