Достапни линкови

Ерусалим: Убиени тројца Палестинци на границата со Газа


Израелски војници денеска убиле тројца палестинци во близина на границата меѓу јужниот дел на Израел и Појасот Газа. Израелските сили отврориле оган врз палестинците кои, како што е соопштено во Ерусалим, поставувале експлозивни направи кај границата.
XS
SM
MD
LG