Достапни линкови

Анкара: Шестмина курдски бунтовници загинале во источниот дел на Турција


6-мина курдски бунтовници и еден турски војник загинале во меѓусебните борби во источниот дел на Турција, јави агенцијата Анатолија. Турската армија била во акција против курдските бунтовници во провинцијата Тунчели.
XS
SM
MD
LG