Достапни линкови

Техеран: Објавени снимките на 15-те британски морнари


Иранската телевизија синоќа на државната телевизија ги објави снимките на двајцата од вкупно 15-те британски морнари и маринци притворени во Иран. Според наводите тие признале дека биле заробени откако навлегле во иранските територијални води.
XS
SM
MD
LG