Достапни линкови

Багдад: Четири американски војници загинале во експлозија


Во мегувреме Америкаснката војска во Ирак соопшти дека четири нејзини војници загинале вчера откако нивното возило налетало на бомби поставени на пат во Багдад.Во средата во разлини напади загинаа 5 амрикаски војници.
XS
SM
MD
LG