Достапни линкови

Брисел: Посета на советникот за национална безбедност на Буш


Советникот за национална безбедност на американскиот претседател, Стивен Хедли денеска ќе допатува во Брисел, со што ја започнува 4-дневната европска турнеја, во чии рамки ќе ги посети и Москва и Берлин. Официјалниот дел на турнејата Хедли го започнува со средба со европретставникот Хавиер Солана.
XS
SM
MD
LG