Достапни линкови

Бомбај: Индија ќе купува 40 авиони од типот „Сухој 30“ од Русија


Индија ќе потпише договор за купување 40 авиони „Сухој 30“ од Русија до крајот на март. Еден авион чини 40 милиони долари, а на Индија ќе и бидат испорачани во рок од три години.
XS
SM
MD
LG