Достапни линкови

Ерусалим: Средба Кондолиза Рајс – Ехуд Олмерт


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс денеска во рамките на блиско источната турнеа се состана со израелскиот премиер Ехуд Олмерт во Ерусалим. Рајс вчера на Западниот Брег се сретна и со претседателот на Палестинската власт Махмуд Абаз кому му ја потврди американската посветеност на блиско –источниот мировен процес.
XS
SM
MD
LG