Достапни линкови

Атина: Балканска турнеја на грчкиот премиер Караманлис


Грчкиот премиер Костас Караманлис денеска заминува во тридневна турнеја по Хрватска, Словенија и Србија. Според најавите, Караманлис вечер ќе се сретне со хрватскиот премиер Иво Санадер, а утре ќе биде примен од претседателот Стипе Месиќ. По повод 15 годишнината од независноста на Хрватска, Караманлис ќе присувствува на утрешната свечена седница на хрватската влада.
XS
SM
MD
LG