Достапни линкови

Париз: Состанок на претставници на земјите од Советот за безбедност за Иран


Претставници на постојаните членки на Советот за безбедност денеска во Париз ќе разговараат за надминување на разликите во врска со можните санкции против Иран поради неговата нуклеарна програма. Пред состанокот, иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџат изјави дека секоја одлука за санкции Техеран ќе ја смета за непријателски чин.
XS
SM
MD
LG