Достапни линкови

Приштина: Воена вежба на мултинационалните сили на НАТО


Мултинационалните сили на НАТО во Косово денеска почнуваат воена вежба Балкански Јастреб 6 која ќе трае до 9 Ноември. Целта е да се тестира способноста на КФОР кој има над 17 илјади војници кои го гарантираат мирот на Косово.
XS
SM
MD
LG