Достапни линкови

Телавив: Можно обвиниение против израелскиот претседател Моше Кацав


Израелската полиција препорача покренување обвинение против шефот на државата Моше Кацав за силување и прислушување. Во соопштението се наведува дека полицијата нашла доволно докази за случај против претседателот. Кацав ги отфрли обвинувањата. Тој денеска не присуствуваше на отворањето на есенското заседание на израелскиот парламент.
XS
SM
MD
LG