Достапни линкови

Вашингтон: Посета на претседателите на Авганистан и Пакистан


Американскиот претседател Џорџ Буш денеска во Вашингтон ќе има средба со претседателите на Авганистан и на Пакистан, Хамид Карзаи и Первез Мушараф. Американската администрација очекува на средбата да се смират тензиите меѓу двете земји, кои меѓусебно се обвинуваат за непревземање мерки против талибанските бунтовници, кои дејствуваат во реонот на на авганистанско – пакистанската граница.
XS
SM
MD
LG