Достапни линкови

Ватикан: Средба на Папата Бенедикт 16 со муслиманските дипломати


Папата Бенедикт Шеснаесетти денеска треба да се сретне со муслиманските дипломати и амбасадори во Ватикан. Ватикан соопшти дека средбата ќе се разговара за начините за развивање на меѓуверскиот дијалог. Папата Бенедикт ги налути муслиманите во светот откако цитирал еден христијански император за исламската вера.
XS
SM
MD
LG