Достапни линкови

Вашингтон: Буш ќе бара легислатива за справување со терористи


Американскиот претседател Џорџ Буш изјави дека ќе побара од Конгресот да одобри легислатаива со која ке се постават правила за справување со осомничените терористи. Зборувајки на прес конференција во Белата Куќа, Буш рече дека терористите сакаат повторно да ја нападнат Америка. Неговиот коментар доага откако комитет на Сенатот не ги одобри плановите на неговата администрација за ова прашање.
XS
SM
MD
LG