Достапни линкови

Куфа: 40 загинати во експлозија на автомобил бомба


Четириесетина загинати и над шеест повредени, е билансот во денешната експлозија на автомобил бомба во ирачкиот шиитски град Куфа, соопштија ирачките сили за безбедност. Се прецизира дека автомобилот експлодирал во моментот кога пред тамошната џамија граѓаните се собирале на молитва.
XS
SM
MD
LG