Достапни линкови

Кабул: Ненејавена посета на американскиот секретар за одбрана Доналд Рамсфелд


Американскиот секретар за одбрана Доналд Рамсфелд пристигна денеска во Авганистан на разговори со претседателот Хамид Карзаи и со други официјални претставници. Главна тема се обновените судири меѓу сојузиничките сили и талибанските бунтовници. Во провинцијата Хелманд, само денеска биле убиени 30-тина талибански борци.
XS
SM
MD
LG