Достапни линкови

Багдад: Убиени десет лица во напад на вооружен напаѓач


Вооружен напаѓач убил 10 лица кои се возеле во автобус во близина на Багдад. Ирачката полиција соопшти и дека бомбаш самоубиец се разнесол пред влезот на Зелената Зона во Багдад, при што настрадале 5 луѓе. Во јужниот дел на градот бил киднапиран ирачкиот конзул во Иран, кој бил во посета на своето семејство во Багдад.
XS
SM
MD
LG