Достапни линкови

Техеран: Иран ќе ја одбие понудата на ЕУ за испорака на цивилна нуклеарна технологија


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџат изјави дека Техеран ќе ја одбие понудата од Европската Унија за испорака на софистицирана цивилна нуклеарна технологија, доколку Иран прекине со збогатувањето ураниум. Ахмадинеџат ја оцени таа понуда како трампа на чоколади за злато.
XS
SM
MD
LG