Достапни линкови

Бишкек: Демонстрации против киргистанската политика


Илјадници демонстрираа во главниот град на Киргистан, Бишкек, против, како што сметаат, криминалната киргистанска политика. Дел од демонстрантите бараа оставка од претседателот Курманбек Бакиев, други пак уставни измени за ограничување на неговите овластувања.
XS
SM
MD
LG