Достапни линкови

Истанбул: Тројца загинати при напад врз автобус


Тројца луѓе загинале во Истанбул откако биле прегазени од автобус чиј возач се обидел да го избегне нападот со запаливи шишиња кои биле фрлени од непознати лица. Турција веќе неколку денови ја потресуваат судири меѓу силите за безбедност и курдските демонстранти на југоситокот на земјата. Со протести е зафатен и Истанбул каде што живеат многу курди.
XS
SM
MD
LG