Достапни линкови

Газа: Престрелка меѓу вооружени Палестинци и палестинската полиција


Во Газа денеска дошло до престрелка меѓу вооружени палестинци и палестинската полиција. Агенциите јавуваат дека тоа се случило откако вооружените палестинци влегле во седиштето на палестинската влада во Појасот Газа. Според некои извештаи, притоа имало и неколкумина поврдени.
XS
SM
MD
LG