Достапни линкови

Виена: Состанок на министрите за здравство од Европа


Во Виена денеска се одржува состанок на кој министрите за здравство од Европа и меѓународни експерти расправаат за начините за справување со птичјиот грип на Стариот континент. До состанокот доаѓа по зачестините критики во медиумите дека европските влади не биле доволно подготвени за спречување на евентуалната пандемија на ова заболување.
XS
SM
MD
LG