Достапни линкови

Лос Анџелес: Коби Брајант постигна 81 поен на НБА натпревар


Кошаркарот на Лос Анѓелес Лејкерс, Коби Брајан, на синоќешниот натпревар против Торонто Репторс, постигна 81 кош, што е втора наголема ефикасност на еден натпревар во историјата на Ен Би Еј. Рекородот сеуште го држи Чембрлен, кој на еден натпревар во 1962 година постигна 100 коша.
XS
SM
MD
LG