Достапни линкови

Воскресенскаја: Заробени седум рудари


Од лизгање на карпа во рудникот за јаглен во Воскресенскаја во укаринскиот регион Доњетск се заробени 7 рудари. Официјални лица, како што јавуваат агенциите соопштија дека се верува оти рударите се живи и неповредени. Инцидентите во украинските рудници се доста чести и се сметаат меѓу најнебезбедните во светот.
XS
SM
MD
LG