Достапни линкови

Турција: Уште едно дете починало од птичји грип


Уште едно дете во источна Турција починало од птичји грип, јавија агенциите. Најнапред беше соопштено дека едно 14-годишно дете умрело од вирусот Ха 5 Ен 1, а потоа и неговата сестра, што се први смртни случаи од птичји грип надвор од Кина и Југо-источна Азија. Турскиот министер за здравство Реџеп Акдаг изјави дека има уште неколку сомнителни случаи на заболени од птичји грип.
XS
SM
MD
LG