Достапни линкови

Натанија: Четворица загинати во експлозија


Во израелскиот град Натанија, како што јавуваат агенциите, дошло до експолозија во која имало четворица загинати и триесет и пет ранети. Според полициски извори, станува збор за самоубиствен напад во еден од трговските центри во Нетанија.
XS
SM
MD
LG